0

راههای مطمئن برای کاهش وزن

راههای مطمئن برای کاهش وزن

راههای مطمئن برای کاهش وزن

در این پست از سایت سرگرمی آناناز قصد داریم به معرفی راههای مطمئن برای کاهش وزن بپردازیم. بسیاری از مردم مطمئن نیستند که چگونه به طور ایمن و طبیعی وزن کم کنند. این کمکی نمی کند که بسیاری از وب سایت ها و تبلیغات، به ویژه آنهایی که متعلق به شرکت هایی هستند که داروهای رژیمی یا سایر محصولات کاهش وزن را می فروشند، اطلاعات نادرست در مورد کاهش وزن را تبلیغ کنند.

بر اساس تحقیقات سال 2014، اکثر افرادی که به دنبال نکاتی در مورد چگونگی کاهش وزن هستند، با اطلاعات نادرست یا گمراه کننده در مورد کاهش وزن مواجه می شوند.

رژیم‌های «مد» و رژیم‌های ورزشی گاهی اوقات می‌توانند خطرناک باشند، زیرا می‌توانند مانع از برآوردن نیازهای غذایی افراد شوند.

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری منبع مطمئن، مطمئن ترین مقدار کاهش وزن در هفته بین 1 تا 2 کیلوگرم است. کسانی که در هفته خیلی بیشتر از دست می دهند یا رژیم های غذایی یا برنامه های معمولی را امتحان می کنند، احتمال اینکه بعداً دوباره وزن پیدا کنند، بسیار بیشتر است.

انواع روش های تحقیقاتی برای کمک به فرد برای رسیدن به وزن سالم وجود دارد. این روش ها عبارتند از:

1. همراه داشتن تنقلات سالم در خانه و محل کار

مردم اغلب غذاهای مناسب را میل می کنند، بنابراین بهتر است از نگه داشتن تنقلات و آب نبات های از پیش بسته بندی شده خودداری کنند.

یک منبع معتبر مطالعه نشان داد افرادی که غذاهای ناسالم را در خانه نگه می‌دارند حفظ یا کاهش وزن دشوارتر است.

نگه داشتن میان وعده های سالم در خانه و محل کار می تواند به فرد کمک کند تا نیازهای غذایی خود را برآورده کند و از شکر و نمک اضافی اجتناب کند. گزینه های میان وعده خوب عبارتند از:

 • آجیل بدون نمک یا شکر اضافه شده
 • میوه ها
 • سبزیجات از قبل خرد شده
 • ماست های کم چرب
 • جلبک دریایی خشک شده

2. حذف غذاهای فرآوری شده

یکی از راههای مطمئن برای کاهش وزن ، حذف غذاهای فرآوری شده می باشد. غذاهای فرآوری شده سرشار از سدیم، چربی، کالری و قند هستند. آنها اغلب حاوی مواد مغذی کمتری نسبت به غذاهای کامل هستند.

طبق یک مطالعه تحقیقاتی اولیه، غذاهای فرآوری شده بسیار بیشتر از سایر غذاها منجر به رفتارهای غذایی اعتیادآور می شوند که منجر به پرخوری افراد می شود.

3. خوردن پروتئین بیشتر

رژیم غذایی سرشار از پروتئین می تواند به کاهش وزن کمک کند. مروری بر تحقیقات موجود منبع مورد اعتماد در مورد رژیم های غذایی با پروتئین بالا به این نتیجه رسید که آنها یک استراتژی موفق برای پیشگیری یا درمان چاقی هستند.

در مجموع، داده‌ها نشان داد که رژیم‌های غذایی با پروتئین بالاتر از 25 تا 30 گرم پروتئین در هر وعده غذایی باعث بهبود اشتها، مدیریت وزن بدن، عوامل خطر متابولیک قلبی یا همه این پیامدهای سلامتی می‌شوند.

فرد باید بیشتر تخم مرغ، مرغ، ماهی، گوشت بدون چربی و لوبیا بخورد. این غذاها همگی سرشار از پروتئین و نسبتاً کم چربی هستند. پروتئین های بدون چربی عبارتند از:

 • ماهی
 • لوبیا، نخود و عدس
 • مرغ سفید
 • پنیر کم چرب
 • توفو

4. ترک خوردن شکر اضافه شده

اجتناب از مصرف شکر همیشه آسان نیست، اما حذف غذاهای فرآوری شده اولین قدم مثبتی است که باید برداشته شود.

بر اساس موسسه ملی سرطان، مردان 19 ساله و بالاتر به طور متوسط ​​بیش از 19 قاشق چایخوری شکر اضافه شده در روز مصرف می کنند. زنان در همان گروه سنی بیش از 14 قاشق چایخوری شکر اضافه شده در روز مصرف می کنند.

بیشتر قندی که مردم مصرف می کنند از فروکتوز می آید که کبد آن را تجزیه کرده و به چربی تبدیل می کند. پس از اینکه کبد قند را به چربی تبدیل کرد، این سلول های چربی را در خون آزاد می کند که می تواند منجر به افزایش وزن شود.

5. نوشیدن قهوه سیاه

اگر فرد از افزودن قند و چربی خودداری کند، قهوه ممکن است اثرات مثبتی بر سلامتی داشته باشد. نویسندگان یک مقاله مروری مورد اعتماد اشاره کردند که قهوه متابولیسم کربوهیدرات ها و چربی ها را در بدن بهبود می بخشد.

همین بررسی ارتباط بین مصرف قهوه و کاهش خطر ابتلا به دیابت و بیماری کبد را برجسته کرد.

6. هیدراته ماندن

آب بهترین مایعی است که فرد می تواند در طول روز بنوشد. این ماده حاوی کالری نیست و فواید زیادی برای سلامتی دارد.

وقتی فردی در طول روز آب می‌نوشد، آب به افزایش متابولیسم او کمک می‌کند. نوشیدن آب قبل از غذا نیز می تواند به کاهش میزان غذای آنها کمک کند.

در نهایت، اگر مردم نوشیدنی های شیرین را با آب جایگزین کنند، این به کاهش کل کالری مصرفی آنها در طول روز کمک می کند.

7. اجتناب از کالری در نوشیدنی

نوشابه ها، آب میوه ها و نوشیدنی های ورزشی و انرژی زا اغلب حاوی قند اضافی هستند که می تواند منجر به افزایش وزن شود و کاهش وزن را برای فرد دشوارتر کند.

سایر نوشیدنی های پر کالری شامل الکل و قهوه های مخصوص مانند لاته است که حاوی شیر و شکر است.

افراد می توانند هر روز حداقل یکی از این نوشیدنی ها را با آب، آب گازدار با لیمو یا یک چای گیاهی جایگزین کنند.

8. اجتناب از کربوهیدرات های تصفیه شده

شواهد موجود در مجله آمریکایی تغذیه بالینی منبع معتبر نشان می دهد که کربوهیدرات های تصفیه شده ممکن است بیشتر از چربی های اشباع شده به متابولیسم بدن آسیب برساند.

در پاسخ به هجوم قند از کربوهیدرات های تصفیه شده، کبد چربی ایجاد کرده و وارد جریان خون می کند.

برای کاهش وزن و حفظ آن، فرد می تواند به جای آن غلات کامل بخورد.

کربوهیدرات های تصفیه شده یا ساده شامل غذاهای زیر است:

 • برنج سفید
 • نان سفید
 • آرد سفید
 • آب نبات
 • بسیاری از انواع غلات
 • قندهای اضافه شده
 • بسیاری از انواع ماکارونی

برنج، نان و پاستا همگی در انواع غلات کامل موجود هستند که می توانند به کاهش وزن و محافظت از بدن در برابر بیماری کمک کنند.

9. روزه داری

روزه گرفتن برای دوره های کوتاه ممکن است به کاهش وزن کمک کند. طبق یک مطالعه در سال 2015، روزه داری متناوب یا روزه داری متناوب می تواند به کاهش وزن و حفظ کاهش وزن کمک کند.

با این حال، همه نباید روزه بگیرند. روزه داری می تواند برای کودکان، نوجوانان در حال رشد، زنان باردار، افراد مسن و افرادی که دارای بیماری های زمینه ای هستند خطرناک باشد.

10. یادداشت روزانه کالری های غذایی

شمارش کالری می تواند راه موثری برای جلوگیری از پرخوری باشد. با شمارش کالری، فرد دقیقاً متوجه می شود که چقدر کالری مصرف می کند. این آگاهی می تواند به آنها کمک کند کالری های غیر ضروری را کاهش دهند و انتخاب های غذایی بهتری داشته باشند.

یک ژورنال غذایی می تواند به فرد کمک کند تا در مورد اینکه چه چیزی و چه مقدار در روز مصرف می کند فکر کند. با انجام این کار، آنها همچنین می توانند اطمینان حاصل کنند که به اندازه کافی از هر گروه غذایی سالم مانند سبزیجات و پروتئین دریافت می کنند.

11. مسواک زدن بین وعده های غذایی یا زودتر در شب

علاوه بر بهبود بهداشت دهان و دندان، مسواک زدن دندان ها می تواند به کاهش وسوسه خوردن میان وعده بین وعده های غذایی کمک کند.

اگر فردی که شب ها به طور مکرر تنقلات می خورد، شب ها زودتر دندان های خود را مسواک بزند، ممکن است کمتر تمایل به خوردن میان وعده های غیر ضروری داشته باشد.

12. خوردن میوه و سبزیجات بیشتر

رژیم غذایی سرشار از میوه ها و سبزیجات می تواند به کاهش وزن و حفظ کاهش وزن کمک کند.

یک بررسی سیستماتیک از این ادعا حمایت می کنند و بیان می کنند که ترویج افزایش مصرف میوه و سبزیجات بعید است که باعث افزایش وزن شود، حتی بدون توصیه به مردم برای کاهش مصرف سایر غذاها.

13. کاهش مصرف کربوهیدرات

رژیم‌های کم کربوهیدرات‌های ساده می‌توانند با محدود کردن مقدار قند اضافی که می‌خورند به کاهش وزن کمک کنند.

رژیم های سالم کم کربوهیدرات بر مصرف کربوهیدرات های کامل، چربی های خوب، فیبر و پروتئین های بدون چربی تمرکز دارند. به جای محدود کردن تمام کربوهیدرات ها برای یک دوره کوتاه، این باید یک تنظیم رژیم غذایی پایدار و طولانی مدت باشد.

تحقیقات نشان می‌دهد که محدود کردن کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده با کاهش سطح کلسترول بد در بدن و بهبود عوامل خطر متابولیک برای افراد نیز مفید است.

14. خوردن فیبر بیشتر

فیبر چندین مزیت بالقوه را برای فردی که به دنبال کاهش وزن است ارائه می دهد. تحقیقات نشان می دهد که افزایش مصرف فیبر می‌تواند به فرد کمک کند سریع‌تر احساس سیری کند.

علاوه بر این، فیبر با تقویت هضم و متعادل کردن باکتری‌های روده به کاهش وزن کمک می‌کند.

15. افزایش منظم تمرینات قلبی عروقی و مقاومتی

بسیاری از افراد به طور منظم ورزش نمی کنند و همچنین ممکن است مشاغل کم تحرک داشته باشند. مهم است که هم ورزش های قلبی عروقی (قلبی) مانند دویدن یا پیاده روی و هم تمرینات مقاومتی را در یک برنامه ورزشی منظم بگنجانید.

تمرینات قلبی عروقی به بدن کمک می کند تا به سرعت کالری بسوزاند در حالی که تمرینات مقاومتی توده عضلانی بدون چربی می سازد. توده عضلانی می تواند به افراد کمک کند در زمان استراحت کالری بیشتری بسوزانند.

علاوه بر این، تحقیقاتی نشان داده است که افرادی که در تمرینات تناوبی با شدت بالا (HIIT) شرکت می‌کنند، نسبت به افرادی که از سایر روش‌های رایج کاهش وزن استفاده می‌کنند، می‌توانند وزن بیشتری از دست بدهند و بهبود بیشتری در سلامت قلب و عروق خود ببینند.

16. مصرف پروتئین آب پنیر

افرادی که از پروتئین آب پنیر استفاده می کنند ممکن است توده عضلانی بدون چربی خود را افزایش دهند و در عین حال چربی بدن را کاهش دهند که می تواند به کاهش وزن کمک کند.

تحقیقات انجام شده در سال 2014 نشان داد که پروتئین آب پنیر در ترکیب با ورزش یا رژیم کاهش وزن ممکن است به کاهش وزن و چربی بدن کمک کند.

17. آهسته غذا خوردن

آهسته غذا خوردن می تواند به فرد کمک کند تا تعداد کل کالری هایی را که در یک جلسه مصرف می کند کاهش دهد. دلیل این امر این است که ممکن است مغز مدتی طول بکشد تا بفهمد معده پر است.

یک مطالعه نشان داد که سریع غذا خوردن با چاقی ارتباط دارد. در حالی که این مطالعه نمی تواند مداخلاتی را برای کمک به فرد در خوردن آهسته تر توصیه کند، نتایج نشان می دهد که خوردن غذا با سرعت کمتر می تواند به کاهش کالری دریافتی کمک کند.

جویدن کامل غذا و خوردن سر میز با دیگران ممکن است به فرد کمک کند هنگام غذا خوردن سرعت خود را کاهش دهد.

18. اضافه کردن فلفل قرمز

افزودن ادویه به غذاها ممکن است به کاهش وزن کمک کند. کپسایسین یک ماده شیمیایی است که معمولا در ادویه جات ترشی جات مانند پودر فلفل قرمز وجود دارد و ممکن است اثرات مثبتی داشته باشد.

به عنوان مثال، تحقیقات نشان می دهد که کپسایسین می تواند به سوزاندن چربی و افزایش متابولیسم کمک کند، البته با نرخ بسیار پایین.

19. خواب بیشتر

بین چاقی و کمبود خواب با کیفیت ارتباط وجود دارد. تحقیقات نشان می دهد که خواب کافی می تواند به کاهش وزن کمک کند.

محققان دریافتند زنانی که کیفیت خواب خود را ضعیف یا منصفانه توصیف می‌کنند، نسبت به زنانی که کیفیت خواب خود را بسیار خوب گزارش کرده‌اند، کمتر موفق به کاهش وزن می‌شوند.

20. استفاده از بشقاب کوچکتر

استفاده از بشقاب های کوچکتر می تواند تأثیر روانی مثبتی داشته باشد. افراد تمایل دارند بشقاب خود را پر کنند، بنابراین کاهش اندازه بشقاب ممکن است به کاهش مقدار غذایی که فرد در یک جلسه می خورد کمک کند.

یک بررسی سیستماتیک در سال 2015 به این نتیجه رسید که کاهش اندازه بشقاب می تواند بر کنترل بخش و مصرف انرژی تأثیر بگذارد، اما مشخص نیست که آیا این مورد در طیف وسیعی از اندازه های وعده قابل اجرا است یا خیر.

خلاصه پایانی

افرادی که به دنبال کاهش وزن ایمن و طبیعی هستند، باید به جای اتخاذ تدابیر موقت، روی ایجاد تغییرات دائمی در سبک زندگی تمرکز کنند.

برای افراد حیاتی است که بر ایجاد تغییراتی که می توانند حفظ کنند تمرکز کنند. در برخی موارد، یک فرد ممکن است ترجیح دهد تغییرات را به تدریج اعمال کند یا سعی کند هر بار یکی را معرفی کند.

هر کسی که کاهش وزن را چالش برانگیز می داند، ممکن است از صحبت کردن با یک پزشک یا متخصص تغذیه برای یافتن برنامه ای که برای او مناسب است، سود ببرد.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر