0

غذاهای خوب برای تغذیه کودک بیمار

غذاهای خوب برای تغذیه کودک بیمار

غذاهای خوب برای تغذیه کودک بیمار

در این پست از سایت سرگرمی آناناز قصد داریم به معرفی غذاهای خوب برای تغذیه کودک بیمار بپردازیم. والدین جدید بودن بسیار هیجان انگیز است اما می تواند ترسناک نیز باشد. شما تمام کتاب های والدین را خوانده اید، در تمام کلاس ها شرکت کرده اید و همیشه به حرف های پزشکان خود گوش داده اید. شما تا حد امکان احساس آمادگی می کنید. متأسفانه، زندگی چیزی نیست که بتوانید کاملاً برای آن آماده باشید.

اگرچه شما همه کارها را به درستی انجام داده اید، هنوز هم ممکن است فرزندتان بیمار شود. بررسی مصاحبه ملی سلامت در سال 2014 مطالعه ای را انجام داد و این مطالعه حقایق سلامتی جالبی را در مورد کودکان در ایالات متحده نشان داد. حدود 8.4 درصد از کودکان آمریکایی از تب یونجه، 10 درصد از آلرژی های تنفسی، 11.6 درصد از حساسیت های پوستی و 5.4 درصد از آلرژی های غذایی رنج می برند.

گاهی اوقات، بدترین کابوس والدین می تواند آلرژی غذایی باشد. وقتی برای اولین بار به فرزندتان غذای خاصی می‌دهید، هرگز نمی‌دانید که بدن او چگونه واکنش نشان می‌دهد. برخی از شایع‌ترین آلرژی‌های غذایی، عبارتند از:

  • شیر
  • تخم مرغ
  • بادام زمینی
  • سویا
  • گندم
  • آجیل درختی
  • ماهی
  • صدف

ممکن است اجتناب از همه این غذاها هنگام تغذیه کودک خردسالتان غیرممکن به نظر برسد، و این اشکالی ندارد. همیشه اجتناب از این موارد ضروری نیست. اگر با مصرف هر یک از این غذاها برای فرزندتان اتفاقی افتاد، به بیمارستان محلی یا مراقبت های فوری مراجعه کنید تا راه حل ها و غذای خوب برای کودکان نوپا بیمار را جستجو کنید.

احتمالاً بهترین کار ممکن است که فرزندتان را به یک مرکز مراقبت های اورژانسی اطفال ببرید، زمانی که کودک شما واکنش آلرژیک احتمالی به غذا دارد. مرکز پدی قادر خواهد بود کودک شما را از نظر آلرژی غذایی آزمایش کند و به شما بگوید که آیا کودک شما به دارو نیاز دارد یا خیر. آنها همچنین می توانند لیستی از غذای خوب برای کودکان نوپا را به شما بدهند تا به بهبود کودک شما که دارای آلرژی غذایی یا هر نوع بیماری دیگری است کمک کند. در اینجا مواردی وجود دارد که باید هنگام داشتن فرزند بیمار به خاطر داشته باشید.

هیدراتاسیون

هنگامی که کودک شما بیمار است، مهم است که به او غذا و نوشیدنی بدهید که او را هیدراته نگه دارد. بدن برای کمک به مبارزه با عفونت به مایعات نیاز دارد، بنابراین مهم است که کودک نوپا را هیدراته نگه دارید.

رژیم BRAT

موز، برنج، سس سیب و نان تست غذاهایی هستند که رژیم BRAT را تشکیل می دهند. این غذاها به راحتی هضم می شوند و نسبت به بسیاری از مواد غذایی دیگر در هنگام بیماری احتمال کم خوری بهتری دارند.

رژیم CRAM

به طور مشابه، CRAM یک رژیم غذایی است که شامل غلات، برنج، سس سیب و شیر است. این رژیم دارای محتوای چربی بالاتری نسبت به BRAT است. غلات و شیر می توانند با دادن پروتئین بیشتر در هنگام بیماری به تغذیه کودک شما کمک کنند.

سایر غذاها مانند میوه ها و سبزیجات و همچنین سوپ مرغ، غذای خوبی برای کودکان نوپا بیمار محسوب می شوند. این موارد را در زمانی که کودک شما بیمار است به خاطر بسپارید و اگر واکنش آلرژیک داشت، آنها را به مراقبت های فوری ببرید!

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر