0

راههای سریع برای کاهش استرس

راههای سریع برای کاهش استرس

راههای سریع برای کاهش استرس

در این پست از سایت سرگرمی آناناز قصد داریم به معرفی راههای سریع برای کاهش استرس بپردازیم. همه شما احساس می کنید زمانی که سطح استرس شما بشدت بالا می رود. وقتی سعی می کنید با یک کودک دو ساله غرغرو، یک نوجوان عذاب آور، ساعت تیک تاک روی مچ دستتان در هنگام نشستن در ترافیک در مسیر رسیدن به دکتر، یا مهلت کاری که غیرممکن به نظر می رسد، آدرنالین در بدنتان جاری شود.

وقتی استرس به شما دست می دهد، یکی از این تکنیک ها را برای خنک شدن سریع امتحان کنید.

1. تمرینات تنفسی را تمرین کنید

روی نفس خود تمرکز کنید و تمام افکار دیگر را کنار بزنید. مراقب ورود و خروج نفس باشید و بر حس دم و بازدم تمرکز کنید.

یا، تکنیک تنفس مربعی را امتحان کنید:

  1. در حالی که تا 4 می شمردید نفس خود را استنشاق کنید.
  2. نفس خود را برای 4 شمارش نگه دارید.
  3. در حالی که تا 4 می شمارید نفس خود را به آرامی بیرون دهید.
  4. نفس خود را برای 4 شمارش نگه دارید.
  5. چند دقیقه این کار را تکرار کنید تا زمانی که احساس آرامش کنید.

2. مدیتیشن

یکی از راههای سریع برای کاهش استرس انجام مدیتیشن می باشد. مدیتیشن به آرام کردن ذهن شما کمک می کند. در طول مدیتیشن، شما به افکار خود واکنش نشان نمی دهید فقط به آنها توجه می کنید. برای شروع، خود را در یک موقعیت راحت و نشسته قرار دهید و چشمان خود را ببندید. چند نفس عمیق بکشید و سپس به یک الگوی تنفسی ثابت و یکنواخت بازگردید. روی تنفس و بیرون رفتن تمرکز کنید و اگر ذهنتان شروع به سرگردانی کرد به آن تمرکز بازگردید. حتی یک دقیقه مدیتیشن می تواند تفاوت ایجاد کند. اگر می خواهید سایر اشکال میانجیگری مانند مدیتیشن هدایت شده را امتحان کنید، چندین برنامه رایگان به شما امکان می دهند تکنیک های مختلف مراقبه را نمونه برداری کنید.

3. ذهن آگاهی

تمرکز حواس به شما کمک می کند تا خود را بررسی کنید. آگاهی از افکار، احساسات و حواس خود را در لحظه بدون قضاوت در مورد آنها تمرین کنید. برای شروع، هر روز یک کار را با دقت انجام دهید. یک فعالیت معمولی مانند خوردن صبحانه یا مسواک زدن را انتخاب کنید و دو دقیقه در آن لحظات حضور داشته باشید.

4. شکرگزاری را تمرین کنید

ما نمی توانیم بدون تمرین شکرگزاری در زندگی خود شادی داشته باشیم. وقتی قدردانی روزانه تمرین شود، به مغز شما کمک می‌کند تا به نکات مثبت فکر کند. هر روز، سه چیز متفاوتی را بنویسید که بابت آنها سپاسگزار هستید.

5. با یک پشتیبان تماس بگیرید

در مواقع استرس برای حواس پرتی یا استراحت پس از یک روز پر استرس با یکی از دوستان یا اعضای خانواده تماس بگیرید.

6. تمرینات تمدد اعصاب انجام دهید

گاهی اوقات به عنوان آرام سازی پیشرونده عضلانی شناخته می شود، تمرین تنش کنید و سپس هر یک از گروه های عضلانی خود را آزاد کنید. اگر بدن شما از نظر فیزیولوژیکی آرام است، پس نمی توانید استرس داشته باشید.

7. ورزش کنید

ورزش می تواند یک تسکین دهنده استرس عالی باشد که اندورفین (مواد شیمیایی که در مغز احساس خوبی دارند) آزاد می کند و به شما کمک می کند بخار را دفع کنید. به طور خاص، پیاده روی یا دویدن حرکات موزون را ارائه می دهد که می تواند به شما کمک کند تمرکز خود را دوباره تنظیم کنید و استرس را کاهش دهید. هنگامی که برای پیاده روی یا دویدن در یک زمان استرس زا به بیرون می روید، می تواند چشم اندازی را فراهم کند که به شما امکان می دهد در یک چارچوب ذهنی جدید به موقعیت خود بازگردید.

8. خود را در خلاقیت غوطه ور کنید

انجام کارهای خلاقانه ای که از آن لذت می برید، مانند آشپزی، پختن غذا، رنگ آمیزی با مداد رنگی یا دودل کردن، یا گرفتن عکس، می تواند به شما در یک موقعیت استرس زا استراحت دهد. به عنوان مثال، پخت و پز یا پخت نیاز به تمرکز، تمرکز و فعالیت بدنی دارد به خصوص اگر در حال درست کردن نان یا باز کردن خمیر هستید.

9. احساسات خود را بیان کنید

در مورد استرس خود در یک دفتر بنویسید. شما همچنین می توانید در مورد یک تجربه مثبت که در آن روز اتفاق افتاده است، یادداشت کنید. این تمرین روزانه می‌تواند به افزایش تفکر مثبت کمک کند و به مغز شما کمک کند تا مثبت‌تر فکر کند.

10. با یکی از حواس خود در لحظه باشید

بینایی، بویایی، صدا و چشایی وقتی فقط بر روی یکی از آنها تمرکز می کنید، شگفت زده خواهید شد که استرس چقدر سریع از بین می رود. چیزی که میل دارید بخورید و هر لقمه را بچشید. یک شمع معطر روشن کنید و عطر مورد علاقه خود را استنشاق کنید. به یک قطعه موسیقی زیبا گوش دهید و بگذارید شما را با خود همراه کند. به چیزی زیبا در اطراف خود نگاه کنید که باعث می شود بایستید و خیره شوید.

همچنین می توانید تکنیک 5،4،3،2،1 را تمرین کنید. 5 چیزی که می بینید، 4 چیزی که می شنوید، 3 چیزی که باید لمس کنید، 2 چیزی که بو می کنید و یک چیزی که می چشید نام ببرید. درگیر کردن حواس 5 گانه خود راهی عالی برای استقرار خود در لحظه حال و از بین بردن تمرکزتان از استرس است.

اگر یک روش برای شما کار نکرد، روش دیگری را امتحان کنید. یادگیری سرد شدن نیاز به تمرین دارد. با خودتان صبور باشید و از مزایای آن بهره مند خواهید شد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر