0

راههای افزایش امید برای افراد ناامید

راههای افزایش امید برای افراد ناامید

راههای افزایش امید برای افراد ناامید

در این پست از سایت سرگرمی آناناز قصد داریم به بررسی راههای افزایش امید برای افراد ناامید بپردازیم. زمان های زیادی در زندگی وجود دارد که هر زمان که زندگی من را ناامید کرد، مجبور شدم راهی پیدا کنم تا دوباره امیدوار باشم.

شاید این فقط سفر زندگی باشد. شاید همه ما با لحظاتی روبرو شویم که در آن باید قدرت را پیدا کنیم و دوباره به سمت جلو حرکت کنیم.

اما زمانی که یک استراحت بد بعد از یک استراحت بد داشته باشید، می تواند بسیار دشوار باشد، و به نظر می رسد که هیچ چیز به خوبی پیش نمی رود.

همانطور که در مورد امید تحقیق می کردم، متوجه شدم روانشناس به نام مارتین سلیگمن، بنیانگذار نظریه ای به نام “درماندگی آموخته شده” بود.

او حیوانات را در موقعیت‌های سختی قرار می‌داد که نمی‌توانستند کنترل کنند و در نهایت تلاش برای فرار را متوقف می‌کردند. حیوانات منفعل بودن را انتخاب می کنند.

زمانی که ما انسان ها در معرض شرایط سختی قرار می گیریم همین طور است. همه ما در زندگی شکست های کوبنده ای را تجربه می کنیم.

ما با موقعیت‌هایی مواجه می‌شویم که نمی‌توانیم آن‌ها را تغییر دهیم یا با لحظات ترسناکی روبرو می‌شویم که قادر به جلوگیری از قرار گرفتن در آن‌ها نبودیم.

علیرغم اینکه چقدر چالش برانگیز است، این امکان وجود دارد که امید خود را برای آینده به دست آورید و دوباره به زندگی بازگردید.

امید چیست؟

برای یافتن دوباره آن، درک اینکه امید در وهله اول چیست مهم است. مریام وبستر امید را به عنوان “میل با انتظار به دست آوردن یا تحقق” تعریف می کند.

ما می توانیم به چیزهای زیادی در زندگی امیدوار باشیم. من به خوشبختی در روابطم، فراوانی در امور مالی و به طور کلی رضایت در زندگی امیدوار بوده ام.

اما گاهی اوقات چیزی را که واقعا می خواهیم از دست می دهیم. گاهی اوقات احساس خوب نمی کنیم و به داشتن خواسته ها بی علاقه می شویم.

اگر فقط باور داشته باشید که دوباره ناامید خواهید شد و آسیب خواهید دید، ممکن است تعجب کنید که آیا چیزی وجود دارد.

چرا یافتن امید مهم است

آیا می دانستید که احساس امید در واقع می تواند برای بدن شما مفید باشد؟ امید باعث می شود مغز شما اندورفین ترشح کند که اثری مشابه مورفین ایجاد می کند.

تری اسمالز، محقق مستقل، استدلال می‌کند که وقتی چنین تأثیری را تجربه می‌کنید، می‌توانید بر مشکلات زندگی خود غلبه کنید.

او پیشنهاد می‌کند یکی از بهترین راه‌هایی که می‌توانیم حس امید ایجاد کنیم، داستان‌های مثبت است.

می‌توانید برای خواندن این داستان‌های بازگشت الهام‌بخش وقت بگذارید و امیدتان را دوباره شروع کنید.

چگونه می توانیم دوباره امید پیدا کنیم؟

اکنون که می دانید امید چیست و چرا یافتن آن مهم است، در اینجا راه های مختلفی وجود دارد که می توانید دوباره آن را در زندگی خود کشف کنید.

1. باور داشته باشید که می توانید به اهداف خود برسید

یک مطالعه نشان داد که داشتن امید به طور کلی با تفکر عاملی مرتبط است. تفکر نمایندگی به عنوان انگیزه برای پیگیری اهداف و باور به توانایی فرد برای دستیابی به آنها تعریف می شود.

بنابراین اساساً می‌توانید با دادن انگیزه برای پیگیری اهدافتان و باور به اینکه می‌توانید آنها را به انجام برسانید، در خود امید ایجاد کنید.

2. به موفقیت های گذشته فکر کنید

تحقیقات مجله روانشناسی مثبت نشان می دهد که وقتی افراد در مورد تجربیات گذشته می نویسند که در آن چیزی که به آن امید داشتند محقق می شود، امید و شادی آنها افزایش می یابد.

زمانی را برای تفکر در مورد چیزهایی که در گذشته دور و نزدیک برای شما خوب پیش رفته اند اختصاص دهید. می تواند به شما یادآوری کند که همه چیز همیشه بد نبوده است و همیشه می تواند دوباره خوب باشد.

3. دعا را تمرین کنید

مقاله ای در وال استریت ژورنال در مورد علم دعا اشاره می کند که دانشمندان کشف کرده اند که دعا به ایجاد احساس امیدواری در افراد کمک می کند.

به طور مشابه، علم نشان داده است که مدیتیشن می تواند به شما کمک کند تا شادتر شوید و در نتیجه به شما اجازه می دهد احساسات امیدوارکننده تری داشته باشید.

اگر اخیراً آن را زیاد امتحان نکرده‌اید، زمانی را به دعا یا مدیتیشن اختصاص دهید تا امید خود را افزایش دهید.

4. از عدم قطعیت به عنوان یک ابزار استفاده کنید

احساس عدم اطمینان در مورد آینده لزوماً نباید چیز بدی باشد. در واقع، ممکن است این تنها چیزی باشد که باعث ایجاد امیدواری بیشتر شود.

والدین کودکان مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس از این واقعیت استفاده کردند که اطلاعات زیادی در مورد این بیماری وجود ندارد تا امیدوار باشند که ممکن است فرزندشان اشتباه تشخیص داده شده باشد و بتواند به طور کامل بهبود یابد.

اگر افراد در چنین شرایط دشوار و نامطمئنی بتوانند امید را از آن مهار کنند، ما نیز می توانیم. ممکن است ندانیم آینده چه چیزی در انتظار ماست، اما زیبایی ندانستن این است که امکان وقوع اتفاق خوبی را باز می گذارد.

5. روی نکات مثبت تمرکز کنید

کسانی که امید و خوش بینی به زندگی دارند معمولا بیشتر به دنبال تصاویر مثبت هستند تا تصاویر منفی. مهم است که همیشه مراقب رسانه هایی که مصرف می کنیم باشیم.

اگر دائماً به تصاویر افرادی که غمگین هستند نگاه کنید، احتمالاً غمگین خواهید شد. اما اگر به طور مداوم به تصاویر افرادی که خوشحال هستند نگاه کنید، احتمالاً احساس شادی و امید بیشتری خواهید داشت.

6. خلاق باشید

باور کنید یا نه، خلاقیت در واقع با داشتن امید مرتبط است. محققان به این نتیجه رسیدند که امید ترکیبی به طور دقیق خلاقیت یک کارمند را پیش بینی می کند.

اما چرا خلاقیت با امید همراه است؟ برخی معتقدند به این دلیل است که افراد خلاق معتقدند که بیش از یک راه برای رسیدن به خواسته‌های فرد وجود دارد.

تمایل به باز بودن در برابر چندین احتمال مختلف برای به نتیجه رساندن چیزی می تواند به شما کمک کند تا نسبت به شرایط خود امیدوارتر باشید.

7. طنز پیدا کنید

مطالعه ای در دانشگاه A&M تگزاس به این نتیجه رسید که شوخ طبعی ممکن است در افزایش چشمگیر سطح امید افراد موثر باشد.

وقتی شرکت‌کنندگان یک ویدیوی کمدی ۱۵ دقیقه‌ای را تماشا کردند، امتیاز امیدواری آن‌ها به‌طور قابل‌توجهی بیشتر از کسانی بود که تماشا نکردند.

گاهی اوقات شما فقط نیاز دارید چیزی برای خندیدن پیدا کنید تا احساسات خود را سبک کنید و به خودتان اجازه دهید دوباره احساس امید کنید.

8. حمایت اجتماعی داشته باشید

علم ثابت کرده است که حفظ یک جامعه حمایتی در اطراف شما می تواند به توسعه و حفظ امید در شرایط شما کمک کند.

یک مطالعه نشان داد که والدین از طریق اجتناب از افرادی که نسبت به آنها منفی هستند و به دنبال یک پایان مثبت هستند، امید خود را حفظ کردند.

مطالعه دیگری در مورد امید در میان افرادی که سعی در ایجاد تغییر در جامعه داشتند، توانستند از طریق ارتباط با جامعه خود احساس امیدواری کنند.

9. با یک مسیر روشن بیایید

همه ما به نوعی درک نیاز داریم که گام‌هایی که برمی‌داریم گام‌هایی هستند که می‌توانند به تغییری که می‌خواهیم منجر شوند. دانستن این موضوع به ما کمک می کند تا به بهتر شدن اوضاع امیدوار باشیم.

اگر نتوانید به طور منطقی ببینید که چگونه گام‌هایی که برمی‌دارید می‌تواند منجر به نتیجه مثبت شود، داشتن انگیزه برای پایبندی به اهدافتان دشوار خواهد بود.

شروع به نوشتن کارهایی کنید که باید روزانه انجام دهید تا زندگی خود را جمع و جور کنید.

10. الگوهایی را پیدا کنید که راه حل هایی برای مشکلات شما پیدا کرده اند

در تاریخ وجود بشر، صدها، هزاران و شاید میلیون ها نفر راه هایی برای غلبه بر ناملایمات شدید یافته اند.

به دنبال داستان هایی در مورد افرادی باشید که با چالش هایی که شما با آنها دست به گریبان هستید، پشت سر گذاشته اند. یک گروه پشتیبانی پیدا کنید که در آن افراد بتوانند شما را تشویق کنند که به افزایش امید شما کمک کند.

اگر با سلامت روانی خود مشکل دارید، در اینجا اطلاعاتی در مورد جایی که می توانید گروه های حمایتی را پیدا کنید، آورده شده است.

همچنین ممکن است از بازدید از Project Hope Exchange لذت ببرید. آن‌ها صفحه‌ای دارند که در آن می‌بینید افراد بارهایی را ثبت کرده‌اند که بر مشکلات مربوط به چالش‌های زندگی و چالش‌های ذهنی غلبه کرده‌اند.

11. آنچه می توانید انجام دهید

یک راه خوب برای شکستن احساس ناتوانی خود این است که کاری خارج از روال عادی خود انجام دهید.

می توانید شام بپزید، با دوستان صحبت کنید، یا فقط تخت خود را مرتب کنید. می توانید قدم هایی بردارید که انجام آنها برای شما آسان است و ببینید که چگونه این اقدامات زندگی شما را بهبود می بخشد.

هنگامی که شروع به انجام موفقیت آمیز یک کار به طور مداوم کردید، به ایجاد اعتماد به نفس برای انجام کارهای بیشتر کمک می کند.

12. کمی ذهن آگاهی را امتحان کنید

افکار ما معمولاً روی چیزهای گذشته متمرکز می شوند که دردناک بوده یا نتیجه نداده اند. ما همچنین گاهی اوقات نگران آینده هستیم.

این عادات ذهنی فقط باعث ایجاد ناامیدی بیشتر در زندگی شما می شود. وقتی در زندگی احساس ناراحتی می کنیم، تمرکز روی رویدادهای مثبت یا یادآوری زمان هایی که زمانی شاد بوده ایم برایمان دشوار است.

توجه خود را معطوف لحظه حال آنچه احساس می کنید کنید. بر نفس و تمام احساسات بدن خود تمرکز کنید.

در اینجا چند دوره آنلاین رایگان ذهن آگاهی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند.

13. اعمال محبت آمیز انجام دهید

باور کنید یا نه، انجام کارهای محبت آمیز برای دیگران می تواند دیدگاه شما را نسبت به زندگی بهبود بخشد و خلق و خوی شما را تقویت کند.

ثابت شده است که کمک به دیگران باعث می شود کمتر استرس داشته باشیم و بیشتر خوشحال شویم. انجام کارهای فداکارانه به طور مداوم ممکن است به شما کمک کند که با مردم ارتباط بیشتری داشته باشید.

می‌توانید به سازمان‌هایی مانند جنبش جهانی مهربانی نگاه کنید تا به شما انگیزه دهد که مهربان‌تر باشید.

14. بر ایمان خود تکیه کنید

ایمان در طول تاریخ بشر به مردم کمک کرده است تا امید داشته باشند. اعتماد به یک قدرت برتر به شما کمک می کند تا به شما این حس را بدهد که تنها نیستید.

در لحظاتی که متوجه می‌شوید به باورهایتان شک می‌کنید، یکی از اعضای ایمان خود را پیدا کنید که به او احترام می‌گذارید و با او صحبت کنید.

ممکن است به رفع هر شک و تردیدی کمک کند و به شما امیدواری بیشتری بدهد.

15. اخبار مثبت را بخوانید

من این نکته را در مقاله قبلی ذکر کرده ام، اما به همان اندازه به این مقاله مرتبط است.

وقتی دائماً خود را با اخبار بد دنیا خسته می کنید، احساس امیدواری را سخت تر می کنید.

مهم نیست که چقدر اتفاقات بدی در حال رخ دادن است، همیشه اتفاقات خوبی در جهان وجود دارد که می تواند الهام بخش ما باشد.

در واقع، وب‌سایت‌های زیادی وجود دارند که فقط آن نوع داستان‌های خوب جدید را به اشتراک می‌گذارند.

در اینجا یک مثال است. مارشال های ایالات متحده اعلام کردند که 39 کودک را که در عملیات موسوم به “عملیات فراموش نشده” مفقود شده بودند، پیدا کردند.

بنابراین اغلب وقتی کودکی گم می شود، یافتن دوباره او دشوار است یا معمولاً به تراژدی ختم می شود.

این واقعیت که 39 مورد دوباره پیدا شد تقریباً یک معجزه است. چیزهای بزرگی مانند این هر روز اتفاق می‌افتد، و می‌توانید امید داشته باشید که اتفاقات بزرگی در زندگی شما نیز رخ خواهد داد.

اینجا جایی است که می توانید اخبار خوب بیشتری پیدا کنید.

16. چند فیلم انگیزشی تماشا کنید

گاهی اوقات شنیدن صدای انگیزشی یا دیدن یک داستان انگیزشی می تواند به ما کمک کند تا در زندگی امیدوارتر باشیم.

گهگاه دوست داشتم ویدیوهای سخنرانان انگیزشی مانند Les Brown یا Zig Ziglar را تماشا کنم.

اگر سخنرانان انگیزشی مورد علاقه شما نیستند، یکی دیگر از ویدیوهای انگیزشی که اغلب از تماشای آن لذت برده ام، ویدیویی درباره شکست های معروف است.

ویدیویی را بر اساس علایق خود پیدا کنید که بتواند به شما انگیزه دهد. شاید یکی در مورد یک فوتبالیست موفق یا یکی از یک طراح مد موفق وجود داشته باشد.

هر چه یک ویدیو بتواند شخصاً با شما ارتباط بیشتری داشته باشد، بیشتر می تواند به شما انگیزه دهد و به شما احساس خوش بینی نسبت به آینده بدهد.

17. رویاهای خود را دنبال کنید

وقتی به دنبال رویاها هستید، می تواند شما را پر از امید کند که روزی آن رویاها را محقق کنید.

من رویای ترانه سرایی موفقی را در سر داشتم و هنوز امیدوار هستم که شاید روزی آهنگی بنویسم که در سراسر جهان از آن لذت برده شود.

رویاهای شما در زندگی چیست؟ شاید اکنون زمان آن رسیده است که به این فکر کنید که چگونه به دنبال آن رویاها بروید. این می تواند امیدی را که در زندگی به دنبال آن بوده اید، ایجاد کند.

18. پیشرفت کوچک داشته باشید

وقتی می بینید که در چیزی پیشرفت می کنید، احساس امیدواری آسان است. به وزنه برداریم فکر می کنم که در گذشته مرتب انجام می دادم.

هر هفته توانستم وزنه بزرگتری نسبت به هفته گذشته بلند کنم.

این باعث شد من امیدوار باشم که همچنان قوی تر و بزرگتر شوم. شاید برای شما، پیشرفت شما می تواند در چیزی باشد که می خواهید در آن بهتر شوید، مانند نواختن گیتار یا یادگیری نحوه آشپزی

اگر برای انجام منظم آن کارها وقت بگذارید، شانس خوبی وجود دارد که در نهایت پیشرفت کنید، و این به شما امیدواری می دهد که می توانید واقعاً در این کار خوب شوید.

آخرین افکار در مورد اینکه چگونه در روزهای سخت امیدواریم

وقتی به این فکر می کنیم که چه امیدی در دنیا وجود دارد، برایمان آسان است که فکر کنیم هیچ امیدی وجود ندارد. اما زندگی نباید یک موقعیت ناامید کننده باشد.

تاریخ بشریت به ما نشان داده است که با وجود روزهای سخت، می‌توانیم خوش‌بینی دوباره پیدا کنیم و با شادی بیشتر از همیشه به جلو برویم.

می‌توانید با انجام یک یا همه کارهایی که فهرست کردم، کمی امیدواری را تجربه کنید. تشویق و الهام بگیرید تا باور کنید که جهان می تواند بهتر شود و زندگی شما می تواند امروز شادتر شود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر