فواید باور نکردنی کرسی در فصل سرد سال/ از بهبود گردش خون بدن تا رفع یبوست و مشکلات گوارشی

مجموعه :Uncategorized

فواید باور نکردنی کرسی در فصل سرد سال/ از بهبود گردش خون بدن تا رفع یبوست و مشکلات گوارشی

یک محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت بشر به جهت حفاظت از بدن خود در مقابل بیماری‌ها و عوامل طبیعی، چون سرما و گرما همواره تدابیری به کار برده است.

در شب‌های سرد از خواص کرسی بهره ببرید. /کرسی بمب خواصداود حاج محمد خانی، محقق و پژوهشگر طب سنتی در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره خواص کرسی گفت: بررسی‌های انجام شده در تجربه پیشینیان نشان می‌دهد، استفاده از کرسی علاوه بر گرم کردن فواید زیادی برای بدن دارد.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی افزود: با توجه به اینکه در فصل سرما اخلاط در بدن ماندگاری بیشتری دارند؛ به ویژه خلط سرد و‌تر که دفع آن‌ها کمتر انجام می‌شود؛ پس گرم نگهداشتن بدن به ویژه نقاطی، چون پا‌ها که محل ریزش نزله است، از اهمیت بالایی برخوردار است؛ بنابراین توصیه می‌شود، برای گرم نگه داشتن پا‌ها از جوراب‌های ضخیم استفاده شود و همچنین برای گرم نگه داشتن کلیه ها از کمربند یا شال برای بستن آن استفاده کنند.


بیشتر بخوانید:فرمول‌های طبیعی برای خداحافظی با سردی پا‌ها


حاج محمد خانی تصریح کرد:برای گرم کردن محیط با توجه به شرایط تأمین وسایل گرمایشی و استفاده بهینه از انرژی‌های جبران ناپذیر بهترین تدبیرش نصب کرسی در منزل است.

او تصریح کرد:افراد هنگامی که از کرسی استفاده می‌کنند بدنشان در مسیر گرمارسانی به کلیه قرار می‌گیرد و این کار باعث ریخته شدن اخلاط در پا‌ها می‌شود که به اصطلاح امروزی خون‌رسانی در بدن صورت می‌گیرد همچنین چون حرارت کرسی تنظیم شده است؛ سرمای موجود در بدن خارج می‌شود و علاوه بر آن کلیه‌ها به گرمای مورد نیاز برای دفع سموم دست پیدا می‌کنند.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت:  حرارت آرام، کرسی باعث دفع سردی پروستات در مردان می‌شود و در زنان مانع تشکیل کیست بلغمی می‌شود وتا حدودی در بازماندن لوله‌های رحمی مؤثر است.

حاج محمد خانی افزود: از فواید دیگر کرسی کمک به پیشگیری از ابتلا به واریس در پاهاست که با گرم نگه داشتن آن دستگاه گوارش و شکم به پیشگیری از یبوست شدید و تخلیه دستگاه گوارشی کمک بسزایی می‌کند.

اوتصریح کرد:استفاده ازاجاق برق یا گاز برای ایجاد حرارت در کرسی باتوجه به خشکی بیش از حد آن، جنس گرمای تولید شده در مقایسه با حرارت چوب و ذغال فواید را به طور کامل به بدن نمی‌رساند؛ ولی تا حدود زیادی مؤثر است.

حاج محمد خانی این نکته را هم بیان کرد:افراد در هنگام استفاده از کرسی مراقب مسمومیت‌های حاصله از بخار‌ها مخصوصا زمانی که سر و بدن کامل در زیر پوشش لحاف یا پتوست باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + بیست =

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب